חזון הישיבה

חזון הישיבה
הישיבה תתבסס על שבעה עקרונות מרכזיים:
 
התלמיד מעל הכל – החינוך המודרני היהודי הדתי מדגיש לעיתים באופן בולט ציפיות ותוצאות, בדרך כלל על חשבון הערכת המאמצים האישיים ואישיות התלמיד. הדבר עשוי להוביל ללחץ מופרז על התלמיד מבלי להיות רגישים לשמחה ולביטחון העצמי שלו. לאור ניסיוננו, ברור שלא משנה כמה אנו מאמינים בילדנו, תלמיד שאינו מאמין בעצמו לא יוכל לעולם למצות את הפוטנציאל האמיתי שלו. חשיבות מרכזית ניתנת בישיבה להעצמת התלמיד, לרווחתו ולבטחונו העצמי. עבורנו, כל תלמיד הוא מיוחד – לכל תלמיד יש חוזקות שדורשות תשומת לב והעצמה וקול שצריך שיישמע ויכובד.
 
 
דרך ארץ – לכל תלמיד בישיבה זכויות וחובות. כשם שכל תלמיד זכאי לכבוד, כך עליו להבין את חובותיו. אנו מקדישים תשומת לב רבה בישיבה ללימוד ויישום כבוד הדדי. כיתה בה הוטמעו ומיושמים ערכי הכבוד ההדדי בין מורה לתלמיד ובין תלמיד לתלמיד הינה כיתה המוכנה ותגיע להישגים גבוהים.
 
דרך ארץ
 
מצוינות אקדמית – בדרך להשגת מצוינות אקדמית, אנו מתחייבים ל: א. הצוות המקצועי הטוב ביותר והמיומן-כל אחד בתחומו. ב. תוכנית לימודים המהווה אתגר עבור התלמידים למיצוי מלוא הפוטנציאל שלהם. שלא כמו מרבית המוסדות בישראל, הישיבה רואה במבחני הבגרות רק אמצעי מדידה אחד להישגי התלמיד, ולא כמטרת החינוך והדרך החינוכית.
 
 

  

 
כישורים אישיים – במרבית המוסדות בישראל ניתן למצוא כיתות אחידות והגישה היא שכל התלמידים אמורים לקלוט את החומר באותו קצב ובאותן שיטות הוראה. בפועל, לא מושם דגש על הבנת כל תלמיד באופן אישי – החוזקות והחולשות שלו. אצלנו, חשוב באותה מידה לשים לב למה שהתלמיד לומד, ולא רק לחומר המועבר על ידי המורה. אין משמעות לתוכנית לימודים ברמה אקדמית גבוהה מבלי להבטיח שכל תלמיד מסוגל לקלוט את החומר הנלמד. אנו מאמינים בחשיבות העליונה של הבנת התלמיד, כישוריו, אישיותו, חוזקות וחולשות וסיוע לו במיצוי המירבי של כל אחד מהם על מנת שיפיק את המירב מהחויה החינוכית שלו.
 
 כישורים 
 
אהבת התורה – התורה היא דרך חיים. לעיתים קרובות, תלמיד מרגיש שהדת היא משהו שקיים הכרח לקבלו, יותר מאשר משהו שהוא שואף להתחבר אליו. חובתנו היא ללמד תורה בדרך אשר תעשיר את החויה של כל תלמיד ותסייע לו בבניית יסודות חזקים לעיצוב זהותו הדתית.
 
 
נאמנות למדינת ישראל – לאורך ההיסטוריה, חוזקה של מדינת ישראל נבע מהערכת הסיפור הציוני על ידי היהודים ברחבי העולם. לצערנו, המצב עדין קיים בחברה הישראלית כיום, בשל צמצום החשיבות של תוכנית הלימודים. הישיבה שמה לנגד עיניה ומקדישה תשומת לב רבה לאהבת מדינת ישראל והערכת הפילוסופיה הציונית. באמצעות הכרות עם אנשים אשר הטביעו חותמם על החברה הישראלית, אנו מקוים כי תלמידינו ימצאו, כל אחד מהם, את דרכו בעתיד לתרומה למדינה.
 
נאמנות למדינה
 
שותפות הורים – אנו מעריכים מאוד את האמון שאתם, הנהגת ההורים, נתתם לנו בחינוך ילדיכם. למרות זאת, אלו הם ילדיכם ומעורבותכם בחינוכם, בהתפתחותם וצמיחתם היא חיונית. אנו מחוייבים לשמוע כל הורה ולענות לפניותיו, לכבוד ולהבנה כי כולנו שותפים לאותה מטרה.